Archiv měsíce Březen 2016

Vznikající jihočeské hnutí Nová generace chce uspět v krajských volbách

Nová generace, hnutí pro jižní Čechy se 15. března na první tiskové konferenci představilo veřejnosti. Zakladatelé hnutí jsou představitelé mladší a střední generace, kteří chtějí aktivně zasáhnout do rozvoje našeho kraje. Mají za sebou bohatou praxi v komunální politice a kromě elánu a dostatku energie nabízejí, že zúročí také své zkušenosti z podnikatelského, zaměstnaneckého i rodinného života. Regionální politiku chtějí vrátit do efektivního fungování a předcházet vypjatým a krajním emocím, které by mohly jak politický, tak společenský život v Jihočeském kraji nenávratně poškodit.

“Naší motivací je zaměřit se dlouhodobě na konstruktivní společnou práci na zlepšení života v našem kraji místo eskalace extrémů, jakou jsme mohli vidět například v posledních volbách na Slovensku.” vysvětluje zakladatel a lídr hnutí Nová generace Vladislav Nadberežný. “Sledujeme život a problémy naší generace – generace rodin s dětmi a svou iniciativou chceme v tom dobrém navázat na práci předchozí politické generace. Zároveň nám záleží na pokroku v obecně známých dlouhodobých problémech našeho kraje.” doplňuje Nadberežný.

Hnutí Nová generace v současnosti sestavuje kandidátku, v níž už pokryla většinu Jihočeského kraje, sbírá podpisy a připravuje svou oficiální registraci. “Ze zkušeností z komunální politiky upřednostňujeme i na krajské úrovni širokou spolupráci angažovaných odborníků před tvrdohlavým lpěním na politických pozicích.” říká spoluzakladatel hnutí Tomáš Pintér. “Vyloučit však můžeme spolupráci s komunisty i s extremisty z opačné strany spektra.” dodává další kandidát Filip Šmaus.

Zakladatelé hnutí Nová generace Filip Šmaus, Tomáš Pintér a Vladislav Nadberežný současně oznámili, že přibližně za měsíc zveřejní podrobnosti kandidátky a hlavní témata svého volebního programu.