Archiv měsíce Červen 2016

Malý úsměv a den je hned hezčí – Filip Šmaus

Filip Šmaus

Filip Šmaus

 

Velká Británie.

Tato země asi bude v nejbližších dnech plnit titulní stránky tištěných médií a vyskakovat na předních pozicích na internetových zpravodajských portálech.

A tak i já bych se k tomuto království rád vyjádřil v souvislosti s Českou republikou. Nebudu ale analyzovat odchod z EU, pro ani proti…

 

Chci se na tuto zemi podívat jinak. Začátkem května jsem strávil krásných pět dovolenkových dnů v Londýně. No, začátek byl trochu dramatický – to když nás po výstupu z letadla neodbavili a hned evakuovali mimo letištní halu kvůli nějaké hrozbě. Ale pak už to bylo snad až idylické a já navštívil po 11 letech znova známá i méně známá místa a zákoutí města – a to nejen turistická, ale dostal jsem se i mezi “obyčejné” Londýňany.

 

A znova jsem se přesvědčil, že tato země je tvrdá a úžasná zároveň. Lidé jsou tu až neuvěřitelně milí, stále usměvaví. Prakticky “nic není problém”. Potřebujete pomoc? Jasně. Nerozumíte, co po vás chtějí? Nevadí. Přijdete v osm večer do supermarketu? OK – a pokladní se s vámi ještě dá do řeči, jak se máte, jaký jste měl den a má úpřímnou radost, že všechno je u vás fajn. A hlavně – vše se řeší s úsměvem!

Každý kousek zeleně uprostřed Londýna místní využívají, aby si jen tak po práci odpočinuli nebo zkrátili čas při čekání na autobus. Prostě si sednou nebo lehnou na trávu (v kostýmu nebo ve sportovním) a debatují, poklinbávají… V pátek se kolegové seberou a hned po práci zajdou společně na pivko, postávají před hospodou a… zase se smějí. A že spolu byli 8 hodin v kanclu? Není tam ponorka, nejdou si po krku, tak proč by spolu nemohli strávit i volný čas?

Když jsem se vrátil zpátky do Čech, tak to byla zase rána “kladivem do hlavy”. Nervozita na ulici, nervozita za volantem, nevraživost v obchodě…A najednou se objevily dvě víly v Českých Budějovicích – pokladní v Lidlu na sídlišti Vltava a obsluha na čerpací stanici na Rudolfovské. I když byla sobota, obě byly milé, když jsem odcházel, tak poděkovaly a popřály mi hezký zbytek dne. A vše doplnily krásným úsměvem. A já opařen se nezmohl na nic. Takže i já jim chci takhle zpětně poděkovat, že mi daly naději, že se začínáme, my Češi, zase vracet k dobré náladě a úsměvům, protože tyhle vlastnosti máme v sobě historicky dané, jen jsme je teď na pár let vytěsnili.

Zaregistrováno :-)

 

zaregistrováno

zaregistrováno

Někdo dnes odchází a někdo do politiky přichází… Pro nás bude dnešní den významný tím, že je za námi další zásadní krok, obdrželi jsme potvrzení registrace a NOVÁ GENERACE je tak plnohodnotným registrovaným hnutím 🙂 Pro někoho je to jen drobný krok dál, pro nás ale krásný a příjemný, neboť hnutí bereme velmi osobně a je to pro nás všechny malé-velké dítě, které uvádíme do života 🙂 Jestliže dnes někdo odchází, snad je to znamení, že přicházející NOVÁ GENERACE bude příchodem rozumu 🙂 Hezký víkend vám za všechny z NOVÉ GENERACE přeje Vláďa Nadberežný

Ing. Tomáš Pintér – 20. 6. v Jihočeské televizi

V pondělí 20.6. sledujte po 19:00 hodině Jihočeskou televizi, kde poběží ve smyčce rozhovor s Ing. Tomášem Pintérem – starostou obce Planá u Českých Budějovic, spoluzakladatelem hnutí NOVÁ GENERACE.

jčt Tomáš jčt Tomáš2

 

Poděkování…

Přátelé, kamarádi, příznivci našeho hnutí NOVÁ GENERACE 🙂 Rád bych vám, za sebe a kolegy, touto cestou poděkoval za velkou pomoc při důležitém kroku – registraci a podpisech k založení. Moc si vážím všech, kteří nám během krátké chvíle pomohli a nezištně se zapojili s velkou chutí 🙂 Je to pro nás velký impuls, pokračovat dál, dokončit kvalitní kandidátku, férově zvládnout kampaň a pokusit se o slušný volební výsledek. Ukazuje se, že parta, kterou dáváme dohromady a lidé, kteří jsou kolem nás, to je závazek, abychom vás ani po volbách nezklamali Přeji všem krásný víkend, Vláďa Nadberežný

IMG_8493

Billboardy budou :-)

I my vám můžeme slíbit, že billboardy budou, abychom vám mohli při cestách po našem kraji popřát hezké prázdniny 🙂

focení v Plané

focení v Plané

focení na billboardy v Plané

focení na billboardy v Plané

focení u Kauflandu v Č. Budějovicích :-)

focení u Kauflandu v Č. Budějovicích 🙂

Registrace hnutí NOVÁ GENERACE

1. června jsme dotáhli do konce veškerou dokumentaci k založení hnutí a předali na Ministerstvo vnitra 🙂 Za nás zakladatele děkujeme všem, kteří nám pomáhají, moc si toho vážíme 🙂

registrace hnutí

registrace hnutí

 

Strana nebo hnutí?

Dostávám od mnoha svých známých dotazy, zda je lepší se ve volbách přiklonit k velkým a dlouho existujícím politickým stranám nebo vybírat z celostátních či regionálních hnutí.

Bc. Vladislav Nadberežný

Zpravidla odpovídám, že taková úvaha je namístě, ovšem ať mě nechají chvíli uvažovat nahlas. O úspěchu či neúspěchu místní i krajské politiky totiž rozhodují konkrétní lidé, kteří pocházejí z našeho regionu. Vstupují do krajské politiky se svou profesní historií a záleží na tom, jaké mají nebo nemají schopnosti a vůli pracovat pro rozvoj svého kraje.

Tradiční strany jsou v krizi

O velkých politických stranách se někdy mluví jako o stranách silných, stabilních a ideologicky čitelných. Ptám se, jsou opravdu takové? Kde skončily nebo kam míří kdysi významné strany jako ODA, ODS, TOP 09? Pravicové strany jsou v personální krizi a vyčerpávají se v soupeření mezi sebou. KSČM ubývají členové a strana slábne. Vnitřně rozpolcená ČSSD s desítkami let starou tradicí se houpe nahoru dolů. KDU-ČSL nebo Strana Zelených se pohybují na hraně volitelnosti.