Archiv měsíce Červenec 2016

Filipe, chci slogan!

přepis rozhovoru s Filipem Šmausem v letním speciálu life-stylového časopisu Barbar

Generace dnešních třicátníků má jeho jméno spojené s časopisem Robinson. Podnikatelé zase vědí, že dokáže efektivně vymyslet reklamu. Od střední školy maká, buduje značku, aby letos oslavil dvacet let na mediálním a marketingovém trhu. Filip Šmaus.
TEXT: JAN ŠTIFTER
FOTO: ALEŠ MOTEJL – AMFO

Časopis Barbar – Vladislav Nadberežný multifunkční

přepis rozhovoru s Vladislavem Nadberežným pro letní speciál časopisu Barbar, srpen 2016

Pracuje v rodinné tiskárně Inpress, působí v několika hospodářských komorách,
podporuje řadu sociálních projektů, je v řadě komisí. Do toho má čtyři děti.
Nedostatek času? Kdeže, teď se rozhodl, že vstoupí do politiky. Vladislav Nadberežný
je buldozer, který si dokáže přiznat chyby a má vize. A k tomu energii jít si za svým.
TEXT: JAN ŠTIFTER
FOTO: ARCHIV

Jsem víc…

Filip Šmaus

Filip Šmaus

 

V neděli se na facebookovém profilu jisté české ministryně (budeme ji říkat třeba paní Modrá) objevil její příspěvek, že nebyla vpuštěna do kostela nejmenovaným farářem na koncert k výročí Karla IV. Údajným důvodem byl její souhlas se zdaněním církevních resitucí.

Architektura je hlavní přidanou hodnotou každého města

Přepis rozhovoru pro měsíčník Ahoj rodino.

Vladislav Nadberežný je od loňského roku členem komise pro architekturu města České Budějovice. Téma architektury bylo v tomto městě dlouhá léta tak trochu tabu, v posledních týdnech je mimo jiné oživil projekt Vnímání–  zastínění Samsonovy kašny.

Bc. Vladislav Nadberežný

Bc. Vladislav Nadberežný

Zůstat nebo odejít? Brexit není Czexit

Původně jsem chtěl toto zamyšlení napsat před Brexitem, ale aktuální je stále. Musím přiznat, že jsem také překvapený tím, že se „ucho utrhlo“.

Jdeme ode zdi ke zdi

Brexit je pro mne vítězství populismu nad ještě horším populismem. Ani jedna strana nenabízí dobrou budoucnost, žádná z nich se nechce reformovat. Jediné, pod co se mohu podepsat je fakt, že Brexit je názor, že takto dál Unie pokračovat nemůže. Ale co bude dál, když vítězní „brexitové“ jsou zaskočení, oslavy končí a vize žádné, jen trucovité NE. Bořili jsme hranice a zdi, budeme je teď znovu stavět, abychom je za pár desítek let znovu bořili pro jiný projekt typu RVHP nebo EU, ale se stejným scénářem? Tento extremismus na obou stranách mi připomíná Cimrmanovskou hru „Vyšetřování ztráty třídní knihy“ – jedni by chtěli dveře/hranice zavřít tak, že by už nešli otevřít, ti druzí je otevírají tak, že mnohdy už nejdou zavřít 🙂

Bc. Vladislav Nadberežný