Archiv měsíce Srpen 2016

Kandidátní listina hnutí NOVÁ GENERACE

Na začátku srpna jsme předložili naši kandidátní listinu pro podzimní krajské volby. Ve vedení hnutí jsme velmi nadšeni seznamem lidí, kteří sdílí programové myšlenky hnutí NOVÁ GENERACE.

Jedná se o velmi zkušené osobnosti z Jihočeského kraje, více jak třetina našich kandidátů má vysokoškolské vzdělání. Kandidáti zastupují široké spektrum profesí od aktivních starostů přes úspěšné podnikatele až po zkušené manažery.

Nezávidím ženám v politice

Bc. Vladislav Nadberežný
Kvóty na ženy v práci, v politice a tak dále – jsou třeba? Nemám rád nucené věci a pokud sami k něčemu nedospějeme, jsou nám předpisy k ničemu. Jestli to mají v některých oborech ženy těžké, pak je politika podle mne absolutní špička. Není jiného místa, kde bychom my muži neexcelovali více se svým egem. Nadřazenost, povyšování, netolerance, neúcta. To skutečně není prostředí, kam by ženy chtěly s nadšením vstupovat. A chcete-li dělat něco dobře, mělo by vás to bavit.

V mém týmu máme už dlouhá léta takřka nadvládu žen, v naší firmě jich pracuje zhruba 60%, v managementu dokonce 65%. A když říkám nadvládu, nemyslím tím nic špatného, je to zkrátka o korektních vztazích mužů a žen na jednom pracovišti. Myslím si, že to, že se nám podařilo perfektně sladit mezilidské vztahy, má velký podíl na našem společném úspěchu.

Můj politický pomníček – Vladislav Nadberežný

Budějicům chybí zastřešená tržnice

Bc. Vladislav Nadberežný

K napsání tohoto blogu mne přimělo jedno z posledních zasedání komise pro architekturu města České Budějovice. V jedné z rozprav jsme hodnotili, co se za posledních 25 let v Budějovicích postavilo formou veřejné soutěže – celkem 4 stavby. Jeden z kolegů si povzdechl, že tu holt nebyli takoví politici, co by si tu chtěli udělat zajímavý politický pomníček.