Archiv měsíce Říjen 2016

Podpora pro našeho lídra NOVÉ GENERACE :-)

Další jedinečnost NG. Jako jediný lídr mám veřejnou a velmi akční podporu mé manželky. Vyšší level kampaně už mají jen prezidenti😆 Po tomto víkendu, s velmi vysokou pravděpodobností, nebude paní hejtmanová, ale byla by určitě velmi repre a atraktivní „první dámou“…😉 Tak kdo ví, třeba za 2 roky v ČB, nebo za 4 roky opět v kraji?img_9942

Mé osobní poděkování…

Před samotným ukončením kampaně bych ještě rád poděkoval:

Všem našim kandidátům, že do toho šli a nezištně se zapojili do kampaně 🙂

Manželce a celé rodině za velkou trpělivost se mnou, obzvlášť v posledních týdnech…

Všem našim sympatizantům za podporu

Našemu volebnímu štábu

Mým kolegům v práci, kteří my sami dali velkou podporu, hlavně menším stresem a zvládáním úkolů 🙂

Úředníkům, kteří k nám byli většinou velmi vstřícní, ač je svazuje těžký byrokratický šiml 🙂

Politickým konkurentům – některým za férovou kampaň a těm co nás pomluvali za neplacnou reklamu 🙂

… a předem děkuji všem, kteří o víkendu přijdou k volbám a hlasováním vyjádří svůj názor… a obzvlášť, když bude v obálce číslo 49 NOVÁ GENERACE 🙂

Za sebe osobně, ale i za celou NG, Vláďa Nadberežný

Fakta se na kraji a ve volbách asi nenosí…

img_0027_          dalnice-zimola

Když jsme do dnešního dne nedostali odpověď na náš otevřený dopis panu hejtmanovi, považujeme tedy za odpověď pouze jeho post na s fotkou sociální síti Facebook na stavbě dálnice D3, kterou ale neprovádí kraj a jeho podíl je zde tedy diskutabilní. Jiní se své odpovědi dočkali obratem (fotbalová akademie, Lišovský obchvat, „vykořisťovatel“ Vančura,…), my bohužel ne 🙂 Tím chápeme, že vedlejší témata jsou představována jako důležitá a tak se i my přidáváme – Českem hýbe téma migrace. Krajský politik sice může vyjádřit osobní názor, ale to je tak asi vše, co proti migraci reálně zmůže. Přesto chápeme, že je toto téma velmi silné a tak přidáváme také nějaké populistické selfie.

Otevřený dopis hejtmanovi Jihočeského kraje Jiřímu Zimolovi podruhé

Tomáš Pintér

Tomáš Pintér

Pan hejtman Zimola je po úterní kovbojské přestřelce s panem Jančurou příliš snadný cíl dalších útoků. NOVÁ GENERACE se nehodlá do rvačky na palubě žlutých autobusů zapojovat, přesto ale upozorňujeme, že jsme počátkem září napsali hejtmanovi otevřený dopis <http://www.nova-generace.cz/otevreny-dopis-hejtmanovi-jihoceskeho-kraje-jirimu-zimolovi-6-9-2016>, ve kterém reagujeme na jeho zavádějící tvrzení o českobudějovickém letišti.

Dotační žadatelé, nestěžujte si, peněz je (prý) dost…

Vladislav Nadberežný

Vladislav Nadberežný

 

Nevím, kdo jste minulý čtvrtek stihl poslouchat rozhlasovou debatu (Český rozhlas 106,4), kde jsem měl možnost vystoupit s dalšími kandidáty do krajského zastupitelstva (ANO, ČSSD, Soukromníci, Pro kraj).

V závěru debaty vznesl moderátor dotaz, co si myslíme o tom, že si žadatelé o krajské dotace (převážně v sociálních službách), stěžují na nedostatek peněz. Odpověděl jsem, že je to již dlouhotrvající problém – peníze v systému dochází, dotace se snižují, oproti tomu roste finanční náročnost a náklady pro žadatele. Dlouho odkládané investice se tak začínají sypat jako kostlivci ze skříně a proto je třeba hledat další způsoby financování krajů a státu.

Hlavním nepříjemným překvapením pro mne byla reakce de facto všech (hlavně tedy ANO a Soukromníků), že to není pravda. Podle jejich lídrů je peněz v systému dost a nebyla opomenuta ani pochvala za skvělý výběr peněz do systému z Ministerstva financí. Zkrátka nesdílí to, že žadatelům peníze nestačí.

Uvidíme, jak dlouho toto voliči vydrží poslouchat.

Vladislav Nadberežný

 

img_9935

Téma migrace a pohádka o „chytré horákyni“

Josef Mičan

Josef Mičan

Termín krajských voleb se blíží, roste aktivita volebních stran a hnutí i jejich kandidátů, vzrůstá i počet komentářů či stanovisek, slovo si berou i politologové… .

Existuje ovšem předvolební téma, o kterém nepanuje jednoznačná shoda. Je to právě téma „migrace“ a s tím souvisejících názorů. Od nabádání odborníků na všechny typy voleb s názorem, co může a co nemá řešit krajský zastupitel – až po „hlas lidu“, který je ale jiný.

Podpora pro našeho lídra hnutí NOVÁ GENERACE :-)

Další jedinečnost NG. Jako jediný lídr mám veřejnou a velmi akční podporu mé manželky. Vyšší level kampaně už mají jen prezidenti😆 Za týden z ní, s velmi vysokou pravděpodobností, nebude paní hejtmanová, ale byla by určitě velmi repre a atraktivní „první dámou“…😉 Tak kdo ví, třeba za 2 roky v ČB, nebo za 4 roky opět v kraji?

img_9942