Jsem víc…

Filip Šmaus

Filip Šmaus

 

V neděli se na facebookovém profilu jisté české ministryně (budeme ji říkat třeba paní Modrá) objevil její příspěvek, že nebyla vpuštěna do kostela nejmenovaným farářem na koncert k výročí Karla IV. Údajným důvodem byl její souhlas se zdaněním církevních resitucí.

Fotku k textu později sdílel jistý hejtman (řekněme pan Oranžový) s komentářem, co může čekat on – upálení na hranici?

Dejme stranou církevní restituce, o těch to v tomto případě není.

Spíše se pojďme zamyslet nad chováním paní Modré…

Příběh je jednostranný. Neznáme pohled na věc pana faráře a ještě lépe nestranných svědků. Ale už je vynesen rozsudek.Je jednoduché hned na někoho na sociální síti zaútočit, někoho pomluvit, ponížit…

Další část příspěvku paní Modré mne osobně “dorazil”: Tak snad zakaz vstupu ministra ceske vlady bude ze strany cirkve nejak vysvetlen nebo zrovna cirkev zacne s diskriminaci dle nazoru obcana nasi demokraticke zeme? (pozn. přesná citace bez diakritiky).

Opět se vracíme do dob, kdy představitel státu (na jakékoliv úrovni) je výš než “normální” člověk? Z jakého titulu se staví do této pozice a domáhá se oficiálního vyjádření ze strany církve přes sociální síť?

Podle mne je toto srabácké a takto by se představitel státu, kraje či města neměl chovat. Dává tím jasný podnět: pomlouvejte druhé co nejdříve, ať je potopíte nebo zničíte.

A pan Oranžový? Ten si jen přihřál polívčičku a zaútočil na nejnižší pudy doufaje, že mu to přinese politické body…

Rád bych měl v čele lidi / politiky, kteří svým příkladem budou pozitivní, budou stmelovat národ a tím povyšovat jeho duchovní a morální hodnoty. A je úplně jedno, z jaké politické strany či hnutí je: tohle by měl být společný volební program všech!