Kdo stojí za hnutím NOVÁ GENERACE?

 

Vladislav Nadberežný

Vladislav Nadberežný

Tuto otázku si určitě položil každý, kdo na naše hnutí narazil. Jak vlastně vznikla NOVÁ GENERACE a kdo za ní stojí? Ano, tak to většinou bývá, objeví se nová strana či hnutí a čas ukáže, že vzniklo účelově. My se chceme našim přátelům a voličům podívat do očí i za několik volebních období a nestydět se za to, co jsme jim na začátku slíbili. My to chceme dodržet.

 

Nemáme co skrývat

Na přelomu roku 2015-2016 uzrála myšlenka, zda nezaložit hnutí, které by dokázalo nastartovat pozitivní proces změny ve společnosti v našem kraji. Ale hnutí, to jsou lidé, a není reálné dát dohromady partu cizích lidí, která spolu bude schopna spolupracovat několik volebních období. To dokáže jen tým lidí, který se dobře zná, má společnou vizi, je ochoten za ní společně jít a nic neskrývá. Proto jsem v průběhu dvou měsíců oslovil spoustu dlouholetých známých, které veřejný život trápí stejně jako mne. Ty dva měsíce mi daly jistotu, že je v Jihočeském kraji dostatek kvalitních lidí, kteří ještě nezanevřeli na politiku, kteří stále mají chuť a elán pracovat pro svoje okolí. A tak jsme se nakonec v březnu 2016 já a mí dlouholetí přátelé (Tomáš Pintér, David Novák a Filip Šmaus), rozhodli, že začneme budovat NOVOU GENERACI naprosto od základů. Nad námi už nikdo není. Do startu hnutí vkládáme své peníze, svůj čas, energii a elán. Jen tak dokážeme hnutí udržet nezávislé.

S dostatkem peněz a mediálního prostoru není de facto problém udělat velký výsledek. Natož v dnešní době, kdy cítíme, že na politické scéně je velká poptávka, ale absolutně chybí nabídka stran a hnutí, které si voliči žádají. Takové peníze ale nemáme. A navíc – takové hnutí nevyroste ze dne na den. NOVÁ GENERACE chce jít od základů a postupně růst, jen tak je možné se dlouhodobě udržet.

Prioritou pro nás bylo sestavit tým lidí, které dlouhodobě známe, víme co dokázali, co mají za sebou, jak zvládají krizové situace a zda sdílí naše vize. Věříme, že na takto pevných základech můžeme naše hnutí postupně rozšiřovat do celého Jihočeského kraje a posilovat.

Věříme, že ustojíme nátlak zvenčí

Já sám mám dlouholeté zkušenosti z volebních kampaní. Vím, jak vznikaly strany na Budějovicku a v Jihočeském kraji, kdo stál v pozadí a kdo ovládnul některá nová hnutí de facto ještě před tím, než vznikla. NOVÁ GENERACE se tomu ubrání především díky partě osobností, která hnutí a založila a která se k nám přidala.

Budoucnost NOVÉ GENERACE

Naše vize je uspět v jihočeských krajských volbách a následně za 2 roky kandidovat do komunálních voleb. Nevěřím, že je v tuto chvíli možné změnit velké věci jako migraci, Evropskou unii apod. Věřím, že jsme ale schopni rozvíjet své okolí, kde žijeme, i v krajských volbách je spousta lokálních témat k řešení. A u nich je šance na změnu.

Ukáže-li nejbližší budoucnost, že je naše cesta správná, jsme připraveni růst.