Mgr. David Novák, DiS.

Mgr. David Novák, DiS.

Mgr. David Novák, DiS.

Vzdělání: Gymnázium Jírovcova, VOŠ – Mezinárodní obchod, VŠER – Regionální studia, MUP – obor Mezinárodní vztahy a evropská studia

Zaměstnání: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy – Ministerský rada, koordinátor Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (dřívější: ČSOB v Českých Budějovicích, Magistrát města České Budějovice, Krajský úřad Jihočeského kraje)

Věk, místo narození: 31.3.1983 v Písku

Koníčky

Mgr. David Novák, DiS.Cestování, plavání, potápění, sportovní střelba a myslivost, golf, turistika

Motto

„Společnost není ohrožována zkažeností těch špatných, ale mlčením lhostejných“ – Romain Rolland

Vztah k jihočeskému kraji

Jihočeský kraj je mé rodiště, můj domov a místo kam se vždy rád vracím. Narodil jsem se v krásném Písku a žil jsem většinu svého života v Českých Budějovicích. Od roku 2013 pracuji v Praze na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, ale do jižních Čech se často a rád vracím.

Politické vize a názory

Mgr. David Novák, DiS.Věčný politický idealista, který nikdy nevzdá svou snahu. Mojí největší prioritou byla vždy otevřenost veřejné správy s cílem snadné orientace občanů. Podobná hesla si dávají téměř všechny politické strany a hnutí, ale všichni dobře vidíme, že se vše často ubírá opačným směrem.

Moje hlavní profesní téma jsou dotace a to především ty spolufinancované Evropskou unií. V tomto má značné rezervy jak celá republika, tak i Jihočeský kraj.

Proč jdu do voleb

Mojí hlavní vizí je získání maxima pro občany Jihočeského kraje a odstranění administrativních překážek.