Petra Nagy

Petra Nagy

O SOBĚ

Narodila jsem se v Českých Budějovicích, které považuji za jedno z nejkrásnějších měst. Vystudovala jsem vysokou školu se zaměřením na soukromé právo ve veřejné správě. Od roku 2001 se pohybuji v oblasti realit a správy nemovitostí. V letech 2006 – 2013 jsem byla ředitelkou budějovické pobočky dceřiné společnosti Raiffeisenbank OÖ v Linci, společnosti Real-Treuhand Reality a.s..
Roku 2011 jsem byla jmenována Krajským soudem v Českých Budějovicích znalcem oboru ekonomika pro ceny a odhady nemovitostí. Od srpna roku 2013 jsem na volné noze a podnikám v oblasti oceňování nemovitostí, vyhotovování znaleckých posudků, realitní a poradenské činnosti.

KONÍČKY

Mezi moje největší koníčky patří celoživotní vzdělávání. Neustále se ráda učím novým věcem, rozvíjím své znalosti a dovednosti a zároveň ráda předávám vlastní zkušenosti ostatním.

POLITIKA

Proč jsem se rozhodla jít do politiky. Již v minulosti jsem dostala několik nabídek tzv. „jít do politiky“. Většinou to byly nabídky typu – nemusíte nic dělat, budete tzv. do počtu, my Vám pak řekneme co a jak atd.
Já ale neumím být „do počtu“ a být zticha. Když už se do něčeho pustím ta doopravdy a s lidmi, kteří mají stejné smýšlení jako já. Proto když jsem se letos potkala s Vladislavem Nadberežným ohledně hnutí NOVÁ GENERACE, tak po pár minutách mi bylo jasné, že máme nejen stejný pohled na politiku, na svět, na rodinu, životní hodnoty, ale především na morální hodnoty. Dnes to možná zní jako klišé, ale právě morální hodnoty jsou nejen v podnikání tím nejlepším ukazatelem a měřítkem, jestli se s daným člověkem do něčeho pouštět  nebo ne.
Na druhou stranu nejsem „naivní blondýna“, která si myslí, že vstupem do politiky změní a spasí svět. Nehodlám nikomu nalhávat, že se všechny mé (potažmo naše) plány, vize a cíle podaří zvládnout změnit během čtyřletého volebního období a věřím, že takhle naivní nejsou ani naši voliči. Ale je třeba začít a to čím dřív tím líp. Nejdu do politiky na 4 roky, ale na „generaci“, tak abychom si mohli „vychovat“ generaci novou a to, co se dnes učíme od našich rodičů a prarodičů, tak to časem budeme my předávat nové generaci.

ŽIVOTNÍ MOTTO

„Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i udělat“- Walt Disney
„Dělejte to, co uznáte za vhodné. Lidé Vás budou kritizovat tak jako tak.“-  Eleanor Roosevelt